Muhasebe Programları

………………………………………………………………………………………………………………………………..

www.akinsoft.com.tr

Nedir ?                                                                                                    

işletmelerin üretim, pazarlama, müşteri ilişkileri, satın alma gibi  ihtiyaçlarını   karşılamak amacıyla ortaya çıkmış yazılımların başlangıç noktası; kalem ve defter, sonrasında hesap makineleri daha sonra falcitler ve son olarak bilgisayarların ortaya çıkmasıyla muhasebe programları olarak genellediğimiz yazılımlar geliştirilmeye başlanmış ve halen geliştirilmeye devam edilmektedir.

uşak akınsoft ana bayi

Ne işe yarar ?                                                                      

İşletmelerin yukarıda bahsedilen ihtiyaçları doğrulrusunda faaliyetlerini geliştirmesi, kar-zarar hesabını yapabilmesi, detay verilere analiz etmesi ve bunların doğrultusunda en iyi çözüme ulaşabilmesine yarar.

uşak muhasebe programları

Alırken nelere dikkat edilmelidir ?                    

-Öncelikle her işyeri sahibinin kolaylıkla kontrol edebileceği, raporlara rahat erişebileceği bir yazılım olmasına dikkat edilmelidir. ”Elemanım var iyi muhasebeci” bu doğru bir yaklaşım değildir çünkü işletmenizi muhasebe biriminiz yönetmez.

-İşletme yazılımdan ne beklediğini iyi tesbit etmelidir ve yine yazılımın işletmeye neler verebileceğini iyi tesbit etmeli, yazılım firmasından kurumsal destek alıp alamayacağını iyi öğrenmeli referanslarını araştırmalıdır. Kısacası ne alacağını iyi bilmelidir. Burada seçim tamamen firma sahibinin olmalıdır, kullanıcının seçimi ileride oluşabilecek hata kusur veya ”bilinçli” yapılabilecek işlemlere yol açabilir.

uşak akınsot muhabe programları